Motywacja odgrywa ogromną rolę zarówno w naszym życiu prywatnym, jak i zawodowym. Bez motywacji jesteśmy ospali, zagubieni, ciężko nam się zmobilizować do pracy. Zmotywowani chętniej podejmujemy nowe wyzwania, działamy odważniej, nasze życie nabiera dynamiki. W bieżącej pracy zawodowej skutecznie dobrane narzędzia motywacyjne scalają zespół, budują pozytywne napięcie, skłaniają do podjęcia współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji, zachęcają do podnoszenia swoich kompetencji i szukania nowych obszarów działań. Jak wybrać skuteczne narzędzia motywacyjne spośród wielu dostępnych na rynku? Czym kierować się przy ich wyborze? 

Koniec ery nietrafionych prezentów

Każdy z nas choć raz w życiu słyszał zapewne dowcipną historyjkę o nietrafionym podarunku. O ile z rozrzewnieniem wspominamy sytuacje, w których główną rolę odgrywa własnoręcznie dziergany przez ciocię sweterek z reniferem, jaki dostaliśmy na ostatnią gwiazdkę, o tyle w zakłopotanie może wprawić nas zupełnie nietrafiony prezent od szefa. Karnet na siłownię dla świeżo upieczonej mamy, słodkości dla pracownika, który właśnie przeszedł na restrykcyjną dietę czy bilety do opery dla miłośnika boksu – to tylko kilka z wielu przykładów zupełnie nieudanych prezentów, które zamiast autentycznej radości, przynoszą co najwyżej pełen zakłopotania uśmiech.
Kiedy decydujemy się przeznaczyć określone środki na podarunki motywacyjne, chcemy mieć pewność, że zostaną one dobrze wykorzystane. Nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto, a trudno się pogodzić z myślą, że zamiast skutecznie zmotywowanego zespołu, będziemy musieli zmierzyć się z falą nieprzyjemnych komentarzy. By tego uniknąć wybierzmy takie narzędzia motywacyjne, które z całą pewnością wpasują się w oczekiwania i potrzeby całego zespołu, budując silną więź i przywiązanie do naszej marki.

Motywacja skrojona na miarę

Karta podarunkowa Sodexo to unikatowy podarunek, którego uniwersalna forma zapewnia maksymalne wykorzystanie Twoich środków. Każdy z Twoich pracowników dzięki karcie może samodzielnie wybrać prezent, który trafi w jego aktualne potrzeby i oczekiwania. Koniec z nietrafionymi prezentami, budzącymi zażenowanie i rozczarowanie. Twój zespół w końcu poczuje się zmotywowany i doceniony. Karta podarunkowa dla pracowników to także wygoda i komfort użytkowania. Nie musisz więcej głowić się nad wymyślaniem nietuzinkowych podarunków – wystarczy, że zamówisz kartę, a Twoi pracownicy sami wybiorą prezent dla siebie. Karty Sodexo akceptowane są przez ponad 400 000 punktów handlowych, co znacznie ułatwia ich realizację. Bez względu na to, czy siedziba Twojej firmy znajduje się w dużym mieście wojewódzkim czy w małym miasteczku powiatowym – Twoi pracownicy z łatwością znajdą punkt realizujący zakupy w ramach współpracy z Sodexo. 

Dzięki mobilnej aplikacji Sodexo masz kontrolę nad wydatkami. Szybko i wygodnie, z każdego miejsca na świecie sprawdzisz saldo swojego konta i zamówisz karty podarunkowe. Nawet jeśli zamówienie złożysz w ostatniej chwili, Sodexo dostarczy karty do siedziby Twojej firmy w ekspresowym tempie. Możesz więc zapomnieć o gorączkowych zakupach świątecznych upominków. Karty Sodexo niosą ze sobą dodatkowe korzyści dla pracowników – użytkownicy kart mogą korzystać ze zniżek i specjalnego pakietu promocji na świąteczne zakupy. 

Nie należy zapominać o jeszcze jednym ważnym aspekcie – o bezpieczeństwie i higienie. WHO oraz Główny Inspektorat Sanitarny wskazują, że płatności bezgotówkowe oraz bezstykowe są rekomendowaną formą transakcji w sklepach. Dzięki funkcji płatności zbliżeniowej oraz opcji płatności via Google Pay karty przedpłacone Sodexo są jednym z najbardziej higienicznych i bezpiecznych sposobów robienia zakupów.

Karty upominkowe dla pracowników to dobrze zainwestowane pieniądze. Zmotywowani, docenieni i uśmiechnięci pracownicy staną się silnikiem napędowym Twojej firmy. Wybierając kartę podarunkową jako narzędzie motywacyjne, zyskujesz gwarancję, że Twoje pieniądze zaprocentują i przyniosą zwrot w postaci silnego, prężnie działającego zespołu, który chętnie podejmie nowe wyzwania, kierując Twój biznes na nowe obszary rozwoju. 

Wypełnij formularz już teraz!
Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą, by porozmawiać o Twoich potrzebach i zaproponować najnowocześniejsze i najciekawsze rozwiązania na rynku.