Pod presją. Wyzwania HR w obliczu kryzysu gospodarczego

16 listopada | godz. 10:00

Ostatnie miesiące, głównie ze względu na inflację, przyniosły wszystkim zwiększenie kosztów - pracownikom wzrost kosztów życia,
a pracodawcom wzrost kosztów prowadzenia biznesu. Obydwie grupy są „pod presją”. To powoduje mniejsze poczucie stabilności
i bezpieczeństwa wśród wielu pracowników.

HRonair

16.11.2023 | Godzina 10:00

Zapraszamy na pierwszy w nowym sezonie 
i w nowej odsłonie webinar z cyklu #HRonAIR, 

w trakcie niego zastanowimy się wspólnie z praktyczką HR Lidią Jesiotr i ekspertem rynku pracy Andrzejem Kubisiakiem nad tym jak skutecznie mierzyć się ze zmieniającymi się oczekiwaniami i priorytetami pracowników.

O czym porozmawiamy?

e-book pod presją

Zrobimy to w oparciu o najnowsze dane zawarte w ogólnopolskim badaniu „Potrzeby pracowników 2023”. Które na zlecenie Pluxee Polska przeprowadziła pracownia PBS.

Odpowiemy na pytania:

  1. Jak pracownicy odnajdują się w niestabilnej rzeczywistości?

  2. Jak firmy odpowiadają na presję płacową?

  3. Jakie benefity pozapłacowe są dziś skuteczne?

  4. Co zatrzyma pracownika w firmie?

  5. Jakie, widoczne dziś sygnały zmian będą przekształcać się w trendy, które zmieniać będą w najbliższych latach rynek pracy?

Poznaj naszych gości

Lidia Jesiotr

Lidia Jesiotr

People & Culture Partner w Prologis w Europie Centralnej

Doświadczona specjalistka ds. HR z ponad 18-letnim bogatym doświadczeniem w międzynarodowych firmach. Ekspertka w zarządzaniu zmianami i tworzeniu strategii zasobów ludzkich w globalnych środowiskach o różnych kulturach. Jest członkiem Chartered Institute of Personal Development z Wielkiej Brytanii. Swoją karierę rozpoczęła w liniach lotniczych British Airways, gdzie przez niemal 10 lat, zajmowała się kwestiami HR-owymi, ostatnio na stanowisku HR Change Project Executive w Europie, Afryce i w regionie Azji i Pacyfiku. Kolejne doświadczenia zdobywała pracując dla Cathay Pacific Airways oraz Dyson Business Services.
Z Prologis jest związania od listopada 2021 roku. Na stanowisku People & Culture Partner odpowiada za zespoły w Centralnej Europie – w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Wspiera zarząd i pracowników w tworzeniu włączającej kultury organizacyjnej. Odpowiada za rekrutację i zatrudnianie, szkolenia, wdrażanie nowych pracowników oraz budowanie zaangażowania. Wspiera opracowanie indywidualnych ścieżek rozwoju. Czuwa nad wdrażaniem i egzekwowaniem polityk personalnych oraz procedur w organizacji. 

Andrzej Kubisiak

Andrzej Kubisiak

Zastępca dyrektora | Polski Instytut Ekonomiczny

Swoje kilkunastoletnie doświadczenie zdobywał głównie w sektorze bankowym, komunikacyjnym oraz doradztwa personalnego. Od 2018 roku był odpowiedzialny za obszar rynku pracy w Polskim Instytucie Ekonomicznym. Wcześniej był członkiem Rady Rynku Pracy działającej przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a od 2015 roku jako Dyrektor Zespołu Analiz i Komunikacji odpowiadał m.in. za opracowywanie cyklicznych raportów rynkowych nt. procesów migracyjnych i kluczowych trendy na rynku pracy dla wiodącej firmy HR w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2019 r. związany z Polskim Instytutem Ekonomicznym, na początku jako kierownik zespołu komunikacji i ekspert rynku pracy. Jest absolwentem Instytutu Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim i studiów Executive MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Prowadzący webinar

Jakub Sito - prowadzący

Jakub Sito

Dziennikarz i konsultant biznesowy

W zawodowym życiu balansuje między dziennikarstwem, a biznesowym konsultingiem wspierając liderów i firmy w rozwoju poprzez procesy strategiczne, szkolenia i coaching medialny. Doradza zarządom firm, wspiera zespoły, towarzyszy w zmianie. Wykładowca akademicki, który autorskich programach stawia przed studentami praktyczne wyzwania z obszaru komunikacji i dziennikarstwa. Pasjonat nowych technologii, relacji międzyludzkich, zrównoważonego rozwoju i ekonomii wartości. Członek rady programowej Open Eyes Economy Summit. Swoją wiedzą i interdyscyplinarnym doświadczeniem dzieli się w autorskiej audycji #BiznesPrzezSito emitowanej na antenie radia Chillizet. Medialne szlify zdobywał w kanałach Grupy TVN, TVP oraz Polskim Radiu. Absolwent Zarządzania i Przywództwa w Uniwersytecie SWPS oraz Akademii Psychologii Przywództwa.

 

Zapisz się na bezpłatny webinar już dziś! 

16.11.2023 💚 Godzina 10:00

 

#hronair meetup dedykowany HR-owcom

#hronair meetup dedykowany HR-owcom

to online’owy meetup dedykowany HR-owcom i wszystkim branżowym pasjonatom. To nie kolejny „przegadany” webinar. Zaprezentujemy Wam sprawdzone rozwiązania płynące od praktyków dla praktyków – profesjonalistów HR. HR on Air to o wiele więcej niż zwykły podcast lub webinar. To dawka praktycznej, konkretnej wiedzy, ciekawostek ze świata HR (i nie tylko!), z udziałem cenionych ekspertów. Znajdziesz tu sprawdzone rozwiązania, dobre praktyki i najbardziej aktualne zagadnienia. Nie nadążasz za dynamicznymi zmianami i najnowszymi trendami? Nic straconego - zbierzemy wszystkie informacje za Ciebie, a Ty będziesz mieć do nich dostęp całkowicie bezpłatnie.