Marketing i sprzedaż

Image
Mówisz językiem odbiorców i bezbłędnie komunikujesz swoją akcję promocyjną? Nie czytaj tego tekstu!

Marketing i sprzedaż

Mówisz językiem odbiorców i bezbłędnie komunikujesz swoją akcję promocyjną? Nie czytaj tego tekstu!

Różnorodność to termin, który coraz częściej pojawia się jako słowo-klucz nie tylko w wielkich korporacjach, ale również dużych, średnich, a nawet małych firmach. Dotyka nas w codziennym życiu – krzyczy nagłówkami portali i gazet lub po cichu przemyka wśród rutynowych spraw. Dla marketingowców oraz sprzedawców diversity to kolejny ważny temat, którego nie mogą pominąć. Jak dopasować przekaz naszej akcji promocyjnej do różnej pokoleniowo grupy odbiorców? Podpowiadamy w 3 wskazówkach!

Czytaj więcej
Image
Wolność wyboru to najlepsza nagroda! Poznaj eVoucher Pluxee

Marketing i sprzedaż

Czy idealna nagroda istnieje? Każdy z nas ma inne upodobania, pragnienia, odmienny styl życia. Organizując konkurs, loterię czy akcję promocyjną zastanawiamy się, czym przyciągnąć zainteresowanych i zadowolić jak największą grupę konsumentów. A co gdyby dla każdego nagrodą było coś innego? Gdyby nagroda dawała możliwość wyboru? Stworzyliśmy właśnie takie rozwiązanie! Sprawdź, jak działa platforma z cyfrowymi nagrodami eVoucher Pluxee Nagroda.

Image
Jak szybko zwiększyć sprzedaż? Zorganizuj konkurs!

Marketing i sprzedaż

Spadająca sprzedaż, piętrzący się w magazynach towar i rosnąca w siłę konkurencja to sygnały, że Twoja firma powinna skorzystać z narzędzi wsparcia sprzedaży. Szczególną rolę wśród nich odgrywa konkurs, który pomoże Ci szybko odwrócić niekorzystne trendy, pozyskać klientów i wzmocnić ich lojalność. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, jeśli chcesz, by konkurs spełnił wyznaczone cele i przyniósł wymierne korzyści.

Image
Wsparcie sprzedaży - poznaj narzędzia B2B i B2C. Jak najlepiej dopasować je do klienta?

Marketing i sprzedaż

Akcje wsparcia sprzedaży przynoszą pożądane efekty tylko wtedy, gdy ich forma jest dopasowana do grupy docelowej. Wybierając konkretne narzędzia, należy uwzględnić różnice między segmentami B2B i B2C związane ze specyfiką klienta, wielkością przedsiębiorstwa oraz profilem jego działalności. Wiedza w tym zakresie pozwoli na wdrożenie nowej strategii biznesowej lub na dokonanie korekt w już realizowanych działaniach. Sprawdź, jakie narzędzia wsparcia sprzedaży wybrać dla klientów B2B i B2C.

Image
10 skutecznych mechanizmów, by zwiększyć sprzedaż

Marketing i sprzedaż

W dzisiejszych czasach atrakcyjny produkt i wartościowa usługa już nie wystarczy, aby wzbudzić zainteresowanie potencjalnych klientów. Efektywna sprzedaż zależy od odpowiedniego wsparcia. Jeśli firma ma zrealizować konkretne cele biznesowe, należy sięgnąć po sprawdzone mechanizmy promocyjne, które umożliwią zwiększenie sprzedaży i pozyskanie kolejnych klientów.

Image
5 zalet wprowadzenia programu lojalnościowego dla Twojej firmy

Marketing i sprzedaż

Liczba ciekawych rozwiązań lojalnościowych na polskim rynku szybko się zwiększa. Niektóre marki rozwijają swoje autorskie programy, inne decydują się skorzystać z pomysłów doświadczonych partnerów w tej dziedzinie. Czy warto zainwestować w program lojalnościowy dla swoich klientów lub partnerów biznesowych?

Image
Jak prawidłowo rozliczyć program lojalnościowy

Marketing i sprzedaż

Kulminacyjnym momentem każdego programu lojalnościowego jest jego rozliczenie. Aby uniknąć niepotrzebnych wizyt w Urzędzie Skarbowym i mieć pewność, że w rozliczeniu zostały uwzględnione wszystkie aspekty podatkowe, warto zdać się na wiedzę ekspertów.

Image
Lojalni przez duże „L”

Marketing i sprzedaż

Jak aktywizować i motywować sprzedawców?

Image
Budżet marketingowy na 2023 rok? Zabezpiecz nadwyżkę i odpowiedz na potrzeby odbiorców.

Marketing i sprzedaż

Przełom 2022 i 2023 roku to ogromne wyzwanie dla organizacji i działów marketingu. Muszą odnaleźć synergię między elementami trudnej układanki: realizacją własnych celów biznesowych, budowaniem wiarygodności marki oraz nieprzewidywalnymi warunkami zewnętrznymi, w tym trudną sytuacją ekonomiczną. Jak się w tym odnaleźć i właściwie ułożyć „puzzle”? Czy w 2023 roku możliwe jest zachowanie płynności finansowej, a nawet osiąganie rekordów sprzedaży? Tak, o ile dobrze zarządzimy budżetem marketingowym, zagospodarujemy nadwyżkę i zrozumiemy, czego dziś potrzebują nasi odbiorcy. 

Image
Marzenia na wyciągnięcie ręki, czyli nagrody mają moc!

Marketing i sprzedaż

Upragniona wycieczka? A może od dawna odkładany remont czy opłata bieżących rachunków? Nagrody w akcjach sprzedaży mogą pomóc w codziennych zobowiązaniach, a także… spełnić marzenia! 4 na 5 osób (80,4%) uczestników badania „Nagrodomania, czyli promowanie przez nagradzanie – edycja 2022” wskazuje, że to nagrody pieniężne są największą motywacją do udziału w akcji. Z kolei 46,5% osób deklaruje chęć przeznaczenia takiej gratyfikacji na spełnienie swoich marzeń. To ważny temat w dobie wysokich cen i szalejącej inflacji. Jak spełnić stale rosnące oczekiwania klientów wobec marek, w tak trudnych czasach? Prezentujemy trendy w nagradzaniu na 2023 rok.

Image
4 sposoby na legalne wsparcie sprzedaży

Marketing i sprzedaż

Organizacja akcji wsparcia sprzedaży może stawiać wiele znaków zapytania, a najwięcej wątpliwości zwykle budzą kwestie podatkowo-prawne. Jak zorganizować taką akcję aby była zgodna z przepisami prawa, jaki sposób opodatkowania wybrać, jakie dokumenty przygotować, czy aby na pewno konkurs, który chcemy zorganizować, będzie w świetle prawa konkursem? Aby ułatwić Ci to zadanie, podpowiadamy cztery legalne sposoby na wsparcie sprzedaży i nagradzanie klientów. Dzięki tym wskazówkom zorganizujesz bezpieczną pod kątem prawnym i skuteczną pod kątem marketingowym akcję promocyjną!

Image
Wakacyjne akcje promocyjne. Czy warto je organizować?

Marketing i sprzedaż

Narzędzia wsparcia sprzedaży w postaci akcji promocyjnych – konkursów, loterii, sprzedaży premiowej i programów lojalnościowych mogą znacząco przyczynić się do wzrostu wyników sprzedażowych oraz korzystnie wpłynąć na wizerunek marki. Czy wakacje to dobry czas, by je organizować? Dowiedz się, co stanowi klucz do sukcesu letniej akcji promocyjnej.

Image
Jak premiować pracowników? Postaw na nowoczesny system premiowania!

Marketing i sprzedaż

Istnieje wiele metod wpływania na efektywność pracowników. Pracodawcy mogą korzystać zarówno z motywatorów płacowych (finansowych), jak i pozapłacowych (niematerialnych). Do tej pierwszej kategorii, oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia, zalicza się również podwyżki, nagrody pieniężne i premie.
Jakie zasady premiowania należy wprowadzić w organizacji, aby taki sposób motywowania rzeczywiście był skuteczny? Na co zwracać uwagę, jeśli chce się zbudować w firmie atrakcyjny system premiowy? Jak premiować pracowników, żeby w jak najszerszym zakresie zaspokoić ich potrzeby? Już teraz sprawdź odpowiedzi na te oraz inne pytania.

Image
Premie dla pracowników – rodzaje i zasady przydzielania

Marketing i sprzedaż

Premie dla pracowników coraz częściej stają się standardem zarówno w mniejszych, jak i większych firmach. Czy przepisy Kodeksu pracy regulują kwestię przyznawania premii? Czy można domagać się jej wypłacenia? Już teraz sprawdź najważniejsze informacje na temat systemów wynagradzania i premiowania. Przekonasz się, że premie dla pracowników to skuteczny sposób na motywowanie całych zespołów czy pojedynczych osób, co wymiernie przekłada się na realizację celów wizerunkowych.

Image
Sprzedaż premiowa – czym jest i jak ją poprawnie rozliczać?

Marketing i sprzedaż

Istnieje wiele narzędzi marketingowych, które pozwalają z sukcesem wzmacniać lojalność klientów, budować rozpoznawalność marki, wyróżniać się na tle konkurencji, czy szybko zwiększać sprzedaż i tym samym poprawiać swoją pozycję na rynku. Dobry przykład stanowi starannie zaplanowana i odpowiednio wdrożona sprzedaż premiowa, w której oferuje się pulę atrakcyjnych nagród. Co robić, żeby w praktyce przekonać się o skuteczności tego mechanizmu? Jak prawidłowo rozliczać sprzedaż premiową pod względem PIT? Już teraz sprawdź najważniejsze informacje, o których musi pamiętać każdy organizator takiej akcji promocyjnej!

Image
Nagrody w konkursach – jakie są najpopularniejsze i jak je poprawnie rozliczyć?

Marketing i sprzedaż

Uważna obserwacja akcji promocyjnych organizowanych przez firmy działające w różnych branżach pokazuje, że konkursy cieszą się niesłabnącą popularnością, a konsumenci są do nich przyzwyczajeni. Tego typu działania marketingowe przyciągają uczestników m.in. dlatego, że stanowią dla nich odskocznię od codzienności, ale przede wszystkim są rozrywką pozwalającą przy okazji nieco zaoszczędzić. Już teraz sprawdź jakiego typu wygrane są najbardziej pożądane oraz jakich zasad należy się trzymać, aby prawidłowo rozliczać nagrody w konkursach!