Programy motywacyjne są narzędziem, bez którego dzisiaj trudno wyobrazić sobie rozsądne i efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi. Zachodnie standardy i narzędzia, wypracowane przez duże korporacje, całkowicie wywróciły hierarchię w układzie pracodawca – pracownik. Coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę, że obecnie gratyfikacja finansowa przestała być wystarczającym motywatorem do podjęcia zatrudnienia czy zatrzymania posady. Kadry prześcigają się w wyszukiwaniu lub wymyślaniu zupełnie nowych narzędzi motywacyjnych, które wpłyną na wzmocnienie więzi z pracodawcą lub stworzą pozytywną relację w zespole. Tak właśnie działają programy motywacyjne. 

Motywacja na miarę XXI wieku

Jeśli chcemy przyciągnąć potencjalnego kandydata do naszej firmy, albo wzmocnić więź z obecnymi pracownikami i przekonać ich, że nie warto szukać pracy u konkurencji, musimy dać ludziom silny argument. Jak go znaleźć? Warto jak najlepiej poznać swój zespół, by dowiedzieć się, jakie ma potrzeby, plany, słabości, zainteresowania. Każda informacja jest na wagę złota i może posłużyć nam do zaproponowania skrojonych na miarę narzędzi motywacyjnych. Co motywuje naszych pracowników? Wszystko to, co doskonale trafia w ich aktualne potrzeby i zainteresowania. Zastanówmy się, jakie mamy możliwości, jaki budżet chcemy przeznaczyć na działania, czy chcemy realizować je samodzielnie, czy wolimy zlecić je specjalistom. Dla młodych rodziców upragnionym benefitem będzie możliwość częściowej pracy zdalnej, dla pracownika, który niedawno wziął ślub, czy kupił mieszkanie doskonałym prezentem okaże się bon podarunkowy do sieci sklepów RTV/AGD. Niemal każdy pracownik z radością przyjmie bon na zakupy spożywcze w okresie okołoświątecznym. Młodzi i aktywni chętnie skorzystają z karty sportowej, a żeńska część zespołu z pewnością doceni karnety do spa. Jak widzisz – możliwości jest wiele i tylko od Ciebie zależy, na jaką motywację postawisz. 

Idealny program motywacyjny – czyli jaki? 

O tym, że narzędzia motywacyjne stosowane doraźnie mają mniejszą siłę oddziaływania niż skrojony na miarę, profesjonalny program motywacyjny o tym mówią wszyscy specjaliści z zakresu HR. Skuteczny program motywacyjny ma tę zaletę, że jego pozytywne oddziaływanie Ty i Twoi pracownicy będziecie odczuwać przez cały rok. Oddając się w ręce profesjonalistów, nie musisz martwić się dodatkową pracą. Pracownicy natomiast mogą dowolnie wybierać benefity dostosowane do swoich potrzeb. Program motywacyjny Sodexo został stworzony na bazie wieloletniego doświadczenia. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz w pełni kompletny, przetestowany, a co najważniejsze – działający produkt, który w krótkim czasie przyniesie Ci wymierne zyski. Z Sodexo nie tracisz pieniędzy na wątpliwe działania – wszystkie narzędzia dostosowane są dokładnie do Twoich potrzeb i odpowiadają precyzyjnie na zainteresowania Twoich pracowników. W ramach Programu Sodexo możesz wybrać wiele różnych narzędzi – od Kart i Kuponów Podarunkowych, przez Kartę Sportową Flexi Pass, aż po Kartę Lunch Pass, dzięki której dofinansujesz posiłki swojemu zespołowi. Jeśli zależy Ci na intuicyjnej i łatwej obsłudze Programu, możesz postawić na System Kafeteryjny, który da Ci pełną kontrolę nad środkami przeznaczanymi na motywowanie pracowników. Dodatkowo zyskasz profesjonalne wsparcie logistyczne i administracyjno-prawne na każdym etapie wdrażania Programu do Twojej firmy. Z Sodexo możesz spersonalizować Program i dostosować go do wyglądu Twoich wewnętrznych materiałów firmowych – Karta czy Bon z logo Twojej marki to nie problem. Sodexo przygotuje specjalnie dla Ciebie profesjonalny system komunikacji z pracownikami, dzięki czemu łatwo i szybko będziesz mógł wysyłać informacje związane z uczestnictwem w Programie. Każdy benefit oferowany przez Sodexo posiada szereg indywidualnych zalet – Karta Flexi Pass umożliwia korzystanie z wielu obiektów sportowych i kulturalnych, współdzielenie karty z rodziną i otrzymanie zniżek u Partnerów Programu. Karty i Kupony Podarunkowe Sodexo umożliwiają indywidualny wybór nagród i zakup produktów w wielu punktach na terenie całego kraju, natomiast Karty Lunch Pass umożliwiają otrzymywanie atrakcyjnych zniżek u wielu Partnerów Programu Atutem programu jest to, że niewykorzystane środki przechodzą na kolejny miesiąc. 

Rozważając wdrożenie do swojej firmy Programu Motywacyjnego, warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Jako przedsiębiorca na pewno wiesz, że błędy kosztują sporo i często trudno je naprawić – dlatego nie eksperymentuj i zaufaj doświadczonemu zespołowi Sodexo. Wybierz najlepsze narzędzia, które efektownie zmotywują Twoją załogę do pracy tak, byś mógł cieszyć się zgranym, ambitnym i pełnym zapału do pracy zespołem. 

Wypełnij formularz już teraz!
Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą, by porozmawiać o Twoich potrzebach i zaproponować najnowocześniejsze i najciekawsze rozwiązania na rynku.