Co motywuje pracowników biurowych, a co jest ważne dla osób wykonujących pracę fizyczną? Jak zmienił się rynek benefitów w czasach pandemii i czego oczekują zatrudnieni? Odpowiedzi na te
i wiele innych pytań przynosi najnowszy raport Sodexo „Dwa światy – oczekiwania i potrzeby pracowników biurowych oraz fizycznych”.  

Organizacje wciąż mierzą się z wyzwaniami i próbują przystosować do nowych realiów. Czy pracodawcy sprostali niespodziewanym zadaniom w czasach pandemii? Opinie pracowników są podzielone, a nastroje zróżnicowane.

Benefity a oczekiwania

Jak wynika z najnowszych badań zrealizowanych przez PBS dla Sodexo, 52% pracowników fizycznych i 59% pracowników biurowych uznało wysiłki pracodawców w czasie pandemii za zupełnie lub raczej wystarczające. Co sądzą ci, którzy nie są zadowoleni z działań podejmowanych w związku z funkcjonowaniem firmy? Aż 51% z nich uważa, że zabrakło dopasowania oferty benefitowej do potrzeb.

Zmiany…i co dalej?

Raport „Dwa światy…” maluje bardzo przejrzysty obraz transformacji zachodzącej w kulturze organizacji, a także działań wspierających pracowników oraz niedostatków i niedociągnięć ze strony pracodawców. Warto przyglądnąć się, jak zmieniły się preferencje pracowników zarówno biurowych, jak i fizycznych, zwłaszcza że –  co również wynika z badania – to, co dla pracodawców wydaje się oczywiste i potrzebne, może zupełnie inaczej wyglądać w oczach zatrudnionych, którzy chętnie dany benefit wymieniliby na inny. Dlatego znając trendy, dane analityczne i potrzeby konkretnych grup pracowniczych działy HR mogą realnie i efektywnie wpływać na motywację i zaangażowanie w zespołach.

Większa świadomość, wyższa motywacja

Zmiany w kulturze organizacji, działania wspierające pracowników, preferowany model pracy – to tylko przykładowe zagadnienia szczegółowo omawiane na łamach raportu. Wiedzą, doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami podzielili się eksperci branżowi: Tina Sobocińska, Maja Chabińska-Rossakowska, Iwona Wencel, Aleksandra Brzoza, Katarzyna Turska, Karol Kamas. Ponadto czytelnik znajdzie odpowiedzi m.in. na takie pytania:

  • Jakie cechy powinien mieć benefit idealny?
  • Co pracodawcy zmienili w polityce benefitowej na skutek pandemii?
  • Jakie obawy mają pracownicy?
  • Co może zachęcić ich do powrotu do biura?
  • Jakie świadczenia pozapłacowe są najbardziej pożądane?
  • Które momenty w ciągu roku stanowią największe finansowe wyzwanie?

 

Zapraszamy do lektury: https://twoje.sodexo.pl/potrzeby-pracownikow-2021-raport

Wypełnij formularz już teraz!
Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą, by porozmawiać o Twoich potrzebach i zaproponować najnowocześniejsze i najciekawsze rozwiązania na rynku.