PRACOWNIK NIE CHCE WYBIERAĆ POMIĘDZY ŻYCIEM A PRACĄ 

W ostatnim czasie na popularności zyskują takie hasła, jak work-life balance czy well being. Dlaczego? Pracodawcy zauważają potrzeby pracowników, którzy nie chcą dokonywać wyboru pomiędzy życiem prywatnym a pracą – tym bardziej, że zaangażowanie w jedno, nie powinno wykluczać drugiego.

RÓWNOWAGA POMIĘDZY ŻYCIEM PRYWATNYM A ZAWODOWYM

Badanie „Drogowskaz Motywacyjny 2016”, które Millward Brown wykonało na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services, dowodzi, że już 53% polskich firm dba o zdrowie, dobrą kondycję i dofinansowanie do sportu, kultury i rekreacji. O dobre samopoczucie pracowników najczęściej dbają korporacje, które zatrudniają powyżej 250 pracowników, ponieważ aż 79% z nich oferuje zatrudnionym świadczenia związane z poprawą ich samopoczucia, a blisko 70% inwestuje w zdrowie swoich pracowników. Elastyczność i wielość rozwiązań sprawia, że pracownik zawsze może znaleźć coś, co odpowie na jego potrzeby.

DODATKI DO WYNAGRODZENIA

Odpowiednie odżywianie gwarantuje dobre samopoczucie i coraz więcej pracodawców zdaje sobie z tego sprawę. Badanie Drogowskaz Motywacyjny wskazuje, że już 36% dużych firm w Polsce dofinansowuje posiłki swoim pracownikom. Badanie Sodexo dowodzi również, że pomocna okazuje się dla pracodawców Karta Lunch Pass Sodexo, która gwarantuje pracownikom swobodę wyboru, miejsca i rodzaju posiłku. Obok korzyści związanych ze zdrowiem zespołu, na popularność tego świadczenia wpływają też konkretne oszczędności, jak np. zwolnienie ze składki ZUS do 190 zł miesięcznie na pracownika. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przy stu pracownikach pracodawca oszczędza rocznie 228000 zł.

Wypełnij formularz już teraz!
Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą, by porozmawiać o Twoich potrzebach i zaproponować najnowocześniejsze i najciekawsze rozwiązania na rynku.