Karta i kupon podarunkowy dla pracowników – jakie są korzyści dla pracodawcy?

Karta Podarunkowa i Kupon Podarunkowy, które opracowane zostały przez Sodexo, to dwa narzędzia nagradzania stosowane z wielkim powodzeniem w różnych sektorach biznesu. Ukryta w nich motywacyjna moc pozwala osiągać zadowalające wyniki w zakresie poprawy efektywności pracy zatrudnionych osób. Zasady ich stosowania są zaskakująco proste i czytelne zarówno dla przedsiębiorców jak i dla osób nagradzanych, a rezultaty osiągane z pomocą kart i kuponów podarunkowych są dla firmy i przedsiębiorców wprost nieocenione. Aby jednak ich stosowanie wiązało się z rzeczywistymi korzyściami, muszą być one przygotowane z wielką starannością, w oparciu o wiedzę dotyczącą motywacji oraz spory zasób doświadczenia w tym zakresie. 

KUPON I KARTA PODARUNKOWA W PRAKTYCE

Kupon Podarunkowy i Karta Podarunkowa opierają się na podobnych zasadach działania. Obydwa narzędzia pozostawiają nagrodzonym pracownikom możliwość wyboru rodzaju prezentu, który jest im przyznawany przez pracodawcę w ramach wynagrodzenia za osiągane wyniki. Kolejną cechą wspólną obydwu narzędzi jest szeroka sieć punków akceptacji, która obejmuje tysiące miejsc usługowych. Dzięki temu każdy pracownik może wybrać prezent najbardziej adekwatny do swoich potrzeb i uwzględniający indywidualne upodobania. Dodatkowo, dla jeszcze większego uatrakcyjnienia obydwu produktów, korzystając z nich mamy dostęp do licznych zniżek i promocji. Samo skorzystanie z takiej formy podarunku jest nie tylko proste, ale niezwykle wygodne.  W przypadku Kuponu Podarunkowegoprzygotowano specjalną aplikację mobilną, za sprawą której każdy nagrodzony może na bieżąco monitorować najnowsze promocje, a także wyszukiwać najbliżej położone punkty akceptujące. Dla korzystających z Kart Podarunkowych przygotowano natomiast możliwość kontroli historii transakcji oraz salda karty przez Internet. Wszystko to sprawia, że każdy nagrodzony pracownik może cieszyć się nagrodą idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. Jego zadowolenie znajduje odzwierciedlenie w osiąganych wynikach pracy, co z kolei wywołuje uczucie zadowolenia u pracodawców. Śmiało można więc powiedzieć, że w przypadku Kart i Kuponów Podarunkowych korzyści związane z ich wykorzystaniem są podwójne.  Warto przypomnieć, że WHO i Główny Inspektor Sanitarny podkreślają, że płatności kartami klasycznymi oraz kartami zbliżeniowymi są znacznie bardziej higieniczne niż używanie gotówki. Możliwość zapłacenia bez dotykania terminala znacząco zmniejsza kontakt ze szkodliwymi bakteriami i wirusami, co szczególnie w świetle wydarzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym stanowi szalenie istotną zaletę. Kartami przepłaconymi Sodexo można także płacić przy użyciu Google Pay - wówczas płatność nie wymaga wciskania PIN-u na terminalu nawet przy płatności powyżej 50 zł.

ZYSK DLA PRACODAWCY

Zarówno Kupon Podarunkowy jak i Karta Podarunkowa to skuteczne rozwiązania, które wspaniale budują motywację i lojalność pracowników. Pogłębiają one i umacniają ich kontakty z pracodawcą, dzięki czemu pozwalają osiągać lepsze wyniki w prowadzonej działalności. Ich stosowanie, poza już wymienionymi korzyściami, wiąże się także z dużą wygodą. Wdrożenie obydwu metod nie wymaga żadnego zaangażowania ze strony pracodawcy, co daje możliwość zaoszczędzenia czasu, jaki można przeznaczyć na wypełnianie innych zadań. Realizacja zlecenia jak i dostawa zamówionych narzędzi odbywa się bardzo szybko, co stanowi dodatkowe ułatwienie.  Kolejne oszczędności związane z korzystaniem z obydwu narzędzi tym razem dotyczą budżetu. Stosowanie Karty Podarunkowej, przy spełnieniu warunków zawartych w ustawie o podatku dochodowym, może być zwolnione z podatku dochodowego, a sama obsługa katy, jej doładowanie i zakup z podatku VAT.  Stosowanie Kuponów Podarunkowych również nie wiąże się z dodatkowym obciążeniem budżetu firmy, a ich forma związana jest z wyjątkowo łatwym księgowaniem produktu, dzięki czemu ich wdrożenie nie stwarza żadnych komplikacji. To, co je wyróżnia to prosta logistyka i szybka dostawa. Karty i Kupony Podarunkowe zapewniają wiele korzyści, o znaczeniu których warto przekonać się samemu.  Bezpieczeństwo nie tylko finansowe Karty przedpłacone Sodexo są bezpiecznym i sprawdzonym środkiem płatniczym - obsługuje je MasterCard. Dodatkowo, jak informuje WHO, dla zachowania higieny i bezpieczeństwa rekomenduje się korzystanie z transakcji bezgotówkowych, gdy jest to możliwe. Zbliżeniowe karty podarunkowe dla pracowników od Sodexo pozwalają na opłacenie zakupów bez dotykania terminala (kwota do 50 zł nie wymaga PIN-u), a dodatkowa opcja płatności telefonem - Google Pay - czyni transakcje jeszcze bezpieczniejszymi i bardziej higienicznymi.