Karta i kupon podarunkowy dla pracowników – jakie są korzyści dla pracodawcy?

Karta i kupon podarunkowy dla pracowników – jakie są korzyści dla pracodawcy?

27 Sierpień 2019

Karta podarunkowa Pluxee Prezent (wcześniej Karta Podarunkowa Sodexo) i kupon podarunkowy Pluxee Prezent, które opracowane zostały przez Pluxee, to dwa narzędzia nagradzania stosowane z wielkim powodzeniem w różnych sektorach biznesu. Ukryta w nich motywacyjna moc pozwala osiągać zadowalające wyniki w zakresie poprawy efektywności pracy zatrudnionych osób. Zasady ich stosowania są zaskakująco proste i czytelne zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla osób zatrudnionych, a rezultaty osiągane z pomocą kart i kuponów podarunkowych są dla firmy i przedsiębiorców wprost nieocenione. Aby jednak ich stosowanie wiązało się z rzeczywistymi korzyściami, muszą być one przygotowane z wielką starannością, na podstawie wiedzy dotyczącej motywacji oraz doświadczeń w tym zakresie.

Karta i Kupon Podarunkowy w praktyce

Karta podarunkowa ikupon podarunkowy opierają się na podobnych zasadach działania. Obydwa narzędzia pozostawiają pracownikom możliwość wyboru rodzaju prezentu, który jest im przyznawany przez pracodawcę w ramach przyjętej polityki benefitowej. Są to jedne z lepszych i sprawdzonych świadczeń pozapłacowych, gdyż wspierają domowy budżet pracownika, mogą być elementem krótkofalowej lub długofalowej strategii motywacyjnej pracowników firmy. Sprawdź, inne zalety kart i kuponów podarunkowych, które zaskakują funkcjonalnością i komfortem użytkowania.

  • Cechą wspólną obydwu narzędzi jest szeroka sieć punków akceptacji, która obejmuje tysiące miejsc usługowych. Dzięki temu każdy pracownik może wybrać prezent najbardziej adekwatny do swoich potrzeb i uwzględniający indywidualne upodobania.
  • Dostęp do licznych zniżek i promocji w najpopularniejszych sieciach w Polsce, które gwarantują oszczędności na zakupach codziennych.
  • Korzystanie z takiej formy podarunku jest nie tylko proste, ale niezwykle wygodne zarówno dla pracowników, jak i pracodawców czy działu HR, z myślą, o których proces zakupowy, a także obsługa posprzedażowa to minimum formalności i zaangażowania.
  • Zastosowanie tego rodzaju rozwiązań, pozytywnie wpływa na employer branding i lojalność pracowników, gdyż dodatkowe możliwości personalizacji kart oraz ich opakowań zdecydowanie zapadają w pamięć pracowników, podarunku a ich samo przekazanie ma większy ładunek emocjonalny, niż zwykły bezosobowy przelew. Pracownicy to doceniają.
  • Dowolność formy – od tradycyjnych papierowych kuponów docenianych przez pracowników w każdym wieku, przez klasyczne i sprawdzone karty przedpłacone w formie plastikowej aż po najnowsze, nowoczesne i w pełni cyfrowe karty wirtualne, idealnie sprawdzające się wśród pracowników biurowych i zdalnych.

 

Karta i Kupon Podarunkowy – jak korzystać?

Ułatwiając bieżące korzystanie z obu rozwiązań, zostały przygotowane specjalne serwisy dostępne 24/7 jak strona internetowa i aplikacja mobilna, a także infoliniaPosiadacze kuponu podarunkowego Pluxee Prezent mają możliwość weryfikacji punktów akceptujących i ich geolokalizacji w wygodnej wyszukiwarce, umożliwiającej zastosowanie przydatnych filtrów. Dla korzystających z Kart Podarunkowych przygotowano natomiast możliwość śledzenia na bieżąco kontroli historii transakcji, zmiany PIN-u oraz zabezpieczenia w przypadku utarty lub kradzieży poprzez zablokowanie, lub zastrzeżenie karty. W razie konieczności można w szybki i prosty sposób zamówić duplikat karty.

Dla łowców okazji w serwisach znajdują się również informacje o najnowszych okazjach i promocjach. Wszystko to sprawia, że każdy pracownik może cieszyć się idealnie dopasowanym benefitem  do swoich potrzeb. Jego zadowolenie znajduje odzwierciedlenie w osiąganych wynikach pracy, co z kolei wywołuje uczucie zadowolenia i satysfakcji u pracodawców. Śmiało można powiedzieć, że w przypadku Kart i Kuponów Podarunkowych korzyści związane z ich wykorzystaniem są podwójne.

Karta i Kupon Podarunkowy jako benefit w dobie pandemii

Warto przypomnieć, że WHO i Główny Inspektor Sanitarny podkreślają, że płatności kartami klasycznymi oraz kartami zbliżeniowymi są znacznie bardziej higieniczne niż korzystanie z gotówki. Możliwość płatności bezdotykowych znacząco zmniejsza kontakt ze szkodliwymi bakteriami i wirusami znajdującymi się na terminalu, co w świetle wydarzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym jest szczególnie istotną zaletą. Kartami przepłaconymi Pluxee (wcześniej Sodexo) można także płacić przy użyciu Google Pay – wówczas płatność nie wymaga wciskania PIN-u na terminalu nawet przy płatności do 100 zł.

Kupon i karta podarunkowa dla pracowników – czy warto?

Kupon oraz Karta Podarunkowa jest jednym z lepszych i przede wszystkim sprawdzonych benefitów pracowniczych. Sprawdza się jako idealnie dopasowany prezent świąteczny, który w czasie Świąt Bożego Narodzenia, Mikołajek czy Wielkanocy, wywołuje mnóstwo radości Twoich pracowników. Również obchodząc święta branżowe, jubileusze czy inne, specjalne wydarzenia w życiu organizacji, karty czy kupony podarunkowe będą sprawdzonym i trafionym benefitem. Często wykorzystywane jako stały element comiesięcznych dodatków pozapłacowych. Poza motywacyjnym działaniem, które zwiększa zaangażowanie pracowników w pracy, ma szereg korzyści dla pracodawcy.

Zysk dla pracodawcy

Zarówno Kupon Podarunkowy, jak i Karta Podarunkowa to skuteczne rozwiązania, które wspaniale budują motywację i lojalność, co potwierdzają pracownicy w badaniach pulse check oraz przy analizie odczuwania satysfakcji i zaangażowania. Pogłębiają one i umacniają kontakty pracownika z pracodawcą, dzięki czemu pozwalają osiągać lepsze wyniki  prowadzonej działalności. Ich stosowanie, poza wcześniej wymienionymi korzyściami, wiąże się także z dużą wygodą.

Wdrożenie obydwu metod nie wymaga żadnego zaangażowania ze strony pracodawcy, co daje możliwość zaoszczędzenia czasu, jaki można przeznaczyć na wypełnianie innych zadań. Realizacja zlecenia, jak i dostawa zamówionych rozwiązań odbywa się bardzo szybko, co stanowi dodatkowe ułatwienie. Kolejne oszczędności związane z korzystaniem z obydwu narzędzi tym razem dotyczą budżetu.

Czy zakup Kuponu lub Karty podarunkowej zwalnia z podatków?

Stosowanie karty podarunkowej, przy spełnieniu warunków zawartych w ustawie o podatku dochodowym, może być zwolnione z podatku dochodowego przy finansowaniu z ZFSŚ do 1000 zł, a sama obsługa karty, jej doładowanie i zakup z podatku VAT.  Stosowanie Kuponów Podarunkowych również nie wiąże się z dodatkowym obciążeniem budżetu firmy, a ich forma związana jest z wyjątkowo łatwym księgowaniem produktu, dzięki czemu ich wdrożenie nie stwarza żadnych komplikacji. To, co je wyróżnia to prosta logistyka i szybka dostawa.

Karta i Kupon Podarunkowy dla pracowników – podsumowanie

Karta i Kupon Podarunkowy dla pracowników jest idealnym benefitem zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Korzyści płynące z ich posiadania są obustronne, a możliwość zwolnienia firmy z płacenia podatku dochodowego przy zakupie Kart Podarunkowych z ZFŚS, pozwala przeznaczyć firmowy budżet na inne cele. To również doskonałe rozwiązanie, które w dużej mierze zwiększa motywację pracowników do dalszej pracy, a tym samym wpływa na efektywność wyników w firmie. Co więcej, karty przedpłacone to również bezpieczny i sprawdzony środek płatniczy, który przygotowany został we współpracy z Mastercard.

Co więcej, jak informuje WHO, dla zachowania higieny i bezpieczeństwa rekomenduje się korzystanie z transakcji bezgotówkowych, gdy jest to możliwe. Zbliżeniowe Karty Podarunkowe dla pracowników od Pluxee (wcześniej Sodexo) pozwalają na opłacenie zakupów bez dotykania terminala (kwota do 100 zł nie wymaga PIN-u), a dodatkowa opcja płatności telefonem – Google Pay – czyni transakcje jeszcze bezpieczniejszymi i bardziej higienicznymi.