Otrzymywanie prezentów, bez względu na okazję, jest źródłem ogromnej radości. Obdarowywanie innych również wzbudza pozytywne emocje. Niekiedy nawet niewielki gest może mile zaskoczyć, wzmocnić relacje i zdziałać prawdziwe cuda. Wzajemne wymienianie się upominkami jest pozytywnym trendem, który jest dostrzegalny nie tylko w naszym życiu prywatnym, ale i zawodowym. Swego rodzaju standardem staje się sytuacja, kiedy to w mniejszych oraz większych firmach wręczane są prezenty świąteczne dla pracowników. Jest to popularne zwłaszcza przed Wielkanocą lub Bożym Narodzeniem, a podarunki okazują się wtedy istotnym wsparciem dla domowego budżetu kadry pracowniczej. Na jakie upominki powinien postawić pracodawca, aby uszczęśliwić swój zespół? Już teraz sprawdź, jakie są najciekawsze prezenty dla pracowników na święta.

Oryginalne prezenty dla pracowników – co podarować na święta?

Świąteczne upominki, otrzymywane w miejscu pracy, mogą mieć zróżnicowany charakter – z jednej strony stawia się na standardowe i uniwersalne rozwiązania, natomiast z drugiej strony rosnącą popularnością cieszą się personalizowane, oryginalne prezenty dla pracowników. Widać jednak, że tradycyjne paczki świąteczne, czy gotowe zestawy prezentowe dla pracowników (lub ich dzieci) coraz częściej odchodzą już do lamusa. Rosnącą popularnością cieszą się dające możliwość wszechstronnego zastosowania karty i bony (podarunkowe oraz premiowe), jak również nowoczesne e-vouchery o określonej wartości. To elastyczne narzędzia, które pozwalają w pełni dostosować się do realnych potrzeb obdarowywanych nimi osób.

Prezenty dla pracowników na święta – jaki podatek?

Pracodawcy, którzy w związku z Wielkanocą lub Bożym Narodzeniem chcą przygotować prezenty świąteczne dla pracowników, często zastanawiają się, czy od wszystkich konieczne jest odprowadzenie podatku PIT? Trzeba mieć świadomość, że w tym przypadku wystąpienie obowiązku podatkowego wynika bezpośrednio ze źródła finansowania wielkanocnych lub bożonarodzeniowych podarunków. Co do zasady dostrzegalne są dwie opcje. Pierwsza z nich zakłada, że pieniądze przekazane na ten cel pochodzą ze środków obrotowych firmy – wtedy, bez względu na wartość prezentu, pracownik jest zobligowany do opłacenia podatku od uzyskanego świadczenia. W drugiej sytuacji upominek świąteczny dla pracowników może zostać sfinansowany z utworzonego w danej firmie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych lub funduszu związków zawodowych. Wówczas wartość rzeczowych lub pieniężnych świadczeń jest do pewnej kwoty zwolniona z podatku (obecnie limit ten wynosi 2000 złotych).

Upominek świąteczny dla pracowników – podsumowanie

Wręczanie przez firmę prezentów wielkanocnych lub bożonarodzeniowych to inwestycja, na którą warto się zdecydować, ponieważ przynosi ona obopólne korzyści. Pracodawcy mogą w ten sposób podtrzymywać dobre relacje z zespołem, poprawiać swój wizerunek i pozytywnie oddziaływać na atmosferę panującą w organizacji. Prezent świąteczny dla pracowników to sprawdzona metoda na docenienie podwładnych, zwiększenie poziomu odczuwanej przez nich satysfakcji oraz podziękowanie im za dotychczasowe zaangażowanie i wysiłek, jaki wkładają w realizację zawodowych obowiązków. Dodatkowe wsparcie finansowe od pracodawcy, bez względu na konkretną postać, jaką przyjmuje, jest w okresie świątecznym przyjmowane z aprobatą przez kadrę pracowniczą. To pomoc  finansowa przekazywana w niebanalnej formie, którą każdy z chęcią wykorzysta, przygotowując się do Wielkanocy lub Bożego Narodzenia.

Wypełnij formularz już teraz!
Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą, by porozmawiać o Twoich potrzebach i zaproponować najnowocześniejsze i najciekawsze rozwiązania na rynku.