Zostań Świętym Mikołajem dla swoich pracowników

Firmowe Mikołajki, spotkania wigilijne i opłatkowe będą w tym roku zupełnie inne. Jak mimo nałożonych restrykcji sprawić, by pracownicy doświadczyli choć namiastki świątecznej atmosfery? Stawiając na sprawdzone rozwiązania, które wspierają domowy budżet.
 
Choć zwyczaj obdarowywania obchodzony jest w większości regionów świata w Boże Narodzenie, to w naszej kulturze rozciąga się ono na cały grudzień. Symbolicznym początkiem tego okresu jest wspomnienie Św. Mikołaja, które obchodzone jest 6 grudnia. To moment wyczekiwany najbardziej przez dzieci, ale wśród dorosłych budzi równie pozytywne emocje. Nie przez przypadek w firmowych kalendarzach zaczynają pojawiać się spotkania mikołajkowe, wigilijne czy opłatkowe, będące doskonałą okazją do spotkania, wspólnej integracji oraz do wręczenia symbolicznego upominku, który wzbudzi wobec pracodawcy pozytywne emocje.
 
Choć w tym roku spotkania odbędą się najpewniej jedynie w wirtualnym świecie, warto już teraz pomyśleć, by prezent, który wręczymy pracownikom możliwie najlepiej odpowiadał na ich potrzeby. Jak wynika z „Badania Potrzeb Pracowników 2020” przeprowadzonego przez PBS na zlecenie Sodexo idealny benefit nie tylko powinien wspierać realny budżet, ale również powinien być elastyczny. Właśnie swoboda korzystania wtedy, kiedy chcę i jak chcę, a tym samym swoboda wyboru stanowią dziś jedną z kluczowych cech oczekiwanych przez pracowników (60%).
 
Świąteczny podarunek to inwestycja, która się opłaca. Pozytywne emocje budują bądź wzmacniają relacje z pracownikami, budują zaangażowanie i motywację poprzez symboliczny wymiar docenienia, mają wymiar employer brandingowy (pokazują troskę pracodawcy o potrzeby i oczekiwania pracownika).

Podarunek od serca, cenniejszy niż gotówka

Idealnym rozwiązaniem jest Karta Podarunkowa z Pajacykiem, która odpowiada wprost na potrzeby pracowników i wiele więcej. To benefit z zestawem korzyści w pakiecie. Przede wszystkim to fizyczny prezent, który w samej formie budzi dużo więcej emocji, niż często niezauważana gotówka przelana na konto pracownika. To również prezent personalizowany, który odpowiednio opakowany i uzupełniony o odpowiednie życzenia będzie zawsze lepiej odebrany, nawet jeśli zostanie dostarczony do pracownika kurierem lub pocztą.
 
Wreszcie to prezent, który realnie wspiera domowy budżet, nie tylko kwotą przekazaną przez pracodawcę. Do każdej karty dołączony jest unikatowy Pakiet Promocji i rabatów pozwalający na realne oszczędności. W tym roku z Kartą Podarunkową Twój pracownik zyska dodatkowe 255 złotych na zakupy w najpopularniejszych sieciach w Polsce i wiele więcej rabatów i promocji sięgających 70%.
Promocje z kartą podarunkową z Pajacykiem
To również rozwiązanie, które niesie więcej dobra. W tym roku każde zakupione 20 kart to 1 posiłek dla niedożywionego dziecka objętego Programem Pajacykiem Polskiej Akcji Humanitarnej. Od 2016 roku Sodexo na konto fundacji przelało kwotę pozwalającą sfinansować ponad 75 tys. posiłków dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. To gest, który docenią również pracownicy. Jak wynika z badania aż 7 na 10 pracowników deklaruje, że gdyby miało taką możliwość przekazałoby część benefitów na cele charytatywne jako wyraz solidarności i potrzeby działania w imię wspólnego dobra danej społeczności.

Wirtualne obdarowywanie

Transformacja jaka dokonała się na rynku pracy wymusiła również zmianę w podejściu do benefitów. Gdy pracujesz w rozproszonym zespole, a praca zdalna przeważa w Twojej działalności potrzebny jest nie tylko benefit, który ma indywidualny charakter, ale również taki, który jest łatwo i bezpiecznie przekazywalny, personalizowany i nowoczesny. Odpowiedzią na te potrzeby są Wirtualne Karty Podarunkowe.
Sodexo jako lider w motywacji pracowników w Polsce wprowadziło wirtualny odpowiednik plastikowej karty Mastercard. Jej zdecydowaną zaletą jest przede wszystkim forma dystrybucji, która odbywa się całkowicie cyfrowo. Pracownik otrzymuje spersonalizowanego maila ze specjalnym kodem umożliwiającym rejestrację karty. Karta po dodaniu do wirtualnego portfela Google Pay lub Apple Pay umożliwia bezpieczne i wygodne płatności zbliżeniowe w Polsce i na świecie.
 
Wirtualna Karta Podarunkowa umożliwia również płatności w internecie oraz wypłatę z bankomatów wyposażonych w funkcję zbliżeniową. To rozwiązanie uszyte na miarę nowej rzeczywistości, w której najistotniejsze jest bezpieczeństwo na każdym etapie – od przekazania po użytkowanie.

Więcej w domowym budżecie

Mało? W tym roku dajemy jeszcze więcej, dzieląc się z Tobą i Twoimi pracownikami atrakcyjnymi promocjami i rabatami sięgającymi 80% w serwisie Sodexo Friends. To serwis uszyty na miarę nowej rzeczywistości. Pozwala skorzystać z najlepszych na rynku promocji bezpiecznie, bez wychodzenia z domu, nie tylko od święta. To rozwiązanie, dzięki któremu kupujemy mądrze. Oszczędzamy na codziennych zakupach, z promocjami dopasowanymi do potrzeb w zależności od sezonu, czy trendów na rynku dostępnymi przez cały rok.
Sodexo Friends - bezkosztowy benefit dla pracowników
Oferty najpopularniejszych marek w Polsce są na bieżąco aktualizowane i dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, punktach usługowych, jak i wygodnie oraz bezpiecznie online. Intuicyjny serwis z promocjami oraz łatwe korzystanie z kodów przez sms lub email sprawia, że mądre kupowanie staje się bezpiecznie, bez ograniczeń oraz dodatkowych opłat. To doskonałe uzupełnienie klasycznego wachlarza benefitów, bez dodatkowych opłat.
 
Sodexo Friends pozwala pracownikom na samodzielną rejestrację i dostęp do licznych promocji. Może dostarczyć również pakiet najatrakcyjniejszych promocji skomponowanych indywidualnie przez pracodawcę tylko z kodem PREMIUM. Ta funkcjonalność pozwala również na dodanie do serwisu produktów własnych w promocyjnej cenie, wykluczenia ofert konkurentów lub zgłoszenia promocji na życzenie do konkretnej sieci, którą Sodexo postara się dostarczyć. Wśród bieżących ofert PREMIUM znaleźć można m.in. 30% rabat na asortyment premium w sklepach Biedronka, 25 zł na zakupy w Hebe.pl czy 15% rabatu w sklepie Apart. To prawdziwe okazje, które zadowolą najbardziej wyrafinowanych łowców okazji.