Utrzymanie motywacji pracowników na wysokim poziomie to sprawdzony sposób na sukces, bez względu na sektor prowadzonej działalności. Zmotywowany do zwiększonej aktywności pracownik pracuje rzetelniej i bardziej wydajnie. Chętniej angażuje się w powierzone obowiązki, nie boi się wyzwań. Jest skupiony na realizacji wyznaczonych celów, samodzielnie poszukuje alternatywnych rozwiązań problemów, co usprawnia prosperowanie przedsiębiorstwa i stwarza mu szansę na dalszy rozwój. Sposobów na motywację pracowników jest wiele, jednak nie wszystkie z nich są tak samo skuteczne. Które sprawdzają się najlepiej? Zdecydowanie te, które pomagają wyrazić przedsiębiorcy zainteresowanie pracownikiem i jego potrzebami. Jednym z nich jest jedyna w swoim rodzaju karta żywieniowa Karta Lunch Pass firmy Sodexo. Sprawdźmy, jak działa. 

Zawsze zmotywowani pracownicy? Tak, to możliwe!

Pomimo tego, że odpowiednia motywacja pracowników odgrywa niezwykle istotną rolę w funkcjonowaniu każdej firmy, wielu przedsiębiorców wciąż nie może znaleźć skutecznej metody jej podtrzymania, utrudniając sobie w ten sposób usprawnienie funkcjonowania firmy. Przyczyną takiego stanu rzeczy w większości przypadków jest niewystarczająca wiedza właścicieli przedsiębiorstw na temat mechanizmów budowania i podtrzymywania owej motywacji na wysokim poziomie. Tymczasem właściwe działania, mające na celu poznanie potrzeb i oczekiwań pracowników oraz zastosowanie metod, które pomogą je zrealizować, to sprawdzona recepta na zwiększenie zaangażowania pracowników. O jakich działaniach mowa? 

Podstawą każdego z nich powinno być indywidualne podejście do pracownika. Znajomość jego potrzeb, zainteresowań i oczekiwań pozwala udowodnić pracodawcy, że nie traktuje on zatrudnianych przez siebie osób przedmiotowo – jako „narzędzi” umożliwiających realizację swoich celów – ale szanuje je jako osoby.

Kolejnym etapem skutecznej motywacji jest dobór działań, które pozwolą nagrodzić trud pracowników, którzy poprzez swoje zaangażowanie pracują na korzyść firmy. Przygotowywane nagrody oczywiście powinny być atrakcyjne dla obdarowywanych, a więc zgodne z ich zainteresowaniami i potrzebami. 

Okazuje się, że to właśnie ten etap przysparza przedsiębiorcom najwięcej trudności. Dotyczy to zwłaszcza tych pracodawców, którzy – ze względu na rozmiar swojej działalności – zatrudniają wiele osób. Z zupełnie zrozumiałych przyczyn mają oni kłopot z indywidualnym podejściem do każdego pracownika i w rezultacie często wybierają sposoby gratyfikacji całkowicie nieskuteczne i nieatrakcyjne. Taka sytuacja nie tylko nie pozwala wypracować przyjętych założeń, ale może też sprawić, że pracownicy poczują się zlekceważeni, co w konsekwencji może doprowadzić do spadku ich motywacji. Receptą na wszystkie te problemy okazują się być uniwersalne narzędzia motywacyjne, takie jak na przykład karta żywieniowa Lunch Pass firmy Sodexo. 

Karta żywieniowa Sodexo – jak to działa?

W odpowiedzi na problemy przedsiębiorców związane z motywowaniem pracowników firma Sodexo, będąca światowym liderem w dziedzinie wsparcia biznesu, opracowała uniwersalne narzędzia gratyfikacji zatrudnianych osób. Są nimi karty żywieniowe. Zasady ich działania są bardzo proste. Przedsiębiorca w zależności od stopnia uznania zasług danego pracownika oraz swoich możliwości finansowych przelewa na ową kartę środki finansowe o określonej wysokości, które osoba nagrodzona może następnie zrealizować zgodnie ze swoimi potrzebami. 

Karta Lunch Pass, dzięki dużej liczbie punktów akceptujących, pozwala na korzystanie z dofinansowania posiłków w wielu różnych punktach gastronomicznych o dowolnej porze i w dowolny sposób. Każdy pracownik może więc wybrać miejsce, w którym chce spożyć posiłek, a także jego rodzaj. Korzystanie z karty uprawnia ponadto do korzystania z licznych rabatów. Istnieje możliwość jej doładowania przez samego pracownika, co zapewnia jeszcze większą swobodę użytkowania narzędzi. Dzięki temu karty są niezwykle atrakcyjne i w realny sposób poprawiają wydajność pracy zatrudnionych, działając tym samym na korzyść firmy. 

Warto przypomnieć, że WHO i Główny Inspektorat Sanitarny podkreślają, że płatności kartami klasycznymi oraz kartami zbliżeniowymi są znacznie bardziej higieniczne niż używanie gotówki. Możliwość zapłacenia bez dotykania terminala znacząco zmniejsza kontakt ze szkodliwymi bakteriami i wirusami, co szczególnie w świetle wydarzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym stanowi szalenie istotną zaletę. Kartami przepłaconymi Sodexo można także płacić przy użyciu Google Pay – wówczas płatność nie wymaga wciskania PIN-u na terminalu nawet przy płatności powyżej 50 zł.

Wypełnij formularz już teraz!
Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą, by porozmawiać o Twoich potrzebach i zaproponować najnowocześniejsze i najciekawsze rozwiązania na rynku.