Dostępne współcześnie rozwiązania HR są nowoczesne i stanowią przykład na to, że do działów human resources coraz pewniej wkracza digitalizacja oraz cyfryzacja, co w znacznym stopniu usprawnia codzienną pracę. Oprogramowania do zarządzania zasobami ludzkimi oferują wiele zróżnicowanych funkcji – od tych podstawowych, aż po te nieco bardziej zaawansowane. W efekcie ich zastosowanie pozytywnie wpływa na jakość realizowanych przedsięwzięć, poprawia komunikację w organizacji, pozwala zaoszczędzić czas oraz prowadzi do automatyzacji rutynowych czynności.

Profesjonalne oprogramowanie HR to sprawdzony sposób na bardziej efektywną politykę personalną  oraz sprawne obsługiwanie wielu procesów z jednego miejsca. Każdy, kto planuje zainwestować w dobre rozwiązania dla HR, powinien zweryfikować, w osiągnięciu jakich celów ma pomóc określone narzędzie – pozwoli to łatwiej znaleźć aplikację dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Godne polecenia rozwiązania HR – na jakie rozwiązania stawiać?

Najczęściej wykorzystywane obecnie cyfrowe rozwiązania HR to oprogramowania, które sprawdzają się na każdym z etapów kariery zawodowej pracownika – od procesu rekrutacji, aż po zakończenie pracy na danym stanowisku. Gwarantują więc kompleksowe podejście do zarządzania w działach HR.

Rozwiązania dla HR w zakresie oprogramowania to systemy informacji o zasobach ludzkich (HRIS), a także platformy do zarządzania zasobami ludzkimi (HRMS) i zarządzania kapitałem ludzkim (HCM). Opcje te różnią się między sobą nie tylko definiującymi je skrótami, ale przede wszystkim oferowanymi funkcjami i możliwościami.

Nazwy HRIS i HRMS często są stosowane zamiennie. To jedno rozwiązanie, które służy do wieloaspektowego zarządzania – ludźmi, procedurami oraz zasadami. Do najpopularniejszych funkcji tego narzędzia należy: rekrutacja, analizowanie personelu, konstruowanie list płac i administrowanie nimi, tworzenie programów urlopów i nieobecności, a także kontrolowanie frekwencji oraz czasu pracy.

Oprogramowanie HCM to przykład skutecznego rozwiązania HR, które gwarantuje wszystkie wspomniane wcześniej funkcjonalności, ponadto ma zdolność do integracji z aplikacjami biznesowymi, przeznaczonymi do zarządzania relacjami z klientem (CRM) oraz planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). HCM pozwala między innymi: zarządzać szkoleniami, analizować produktywność i wydajność zespołów, czy efektywnie pozyskiwać najlepszych, wysoko wykwalifikowanych pracowników. Przydaje się również przy planowaniu zmian kadrowych oraz podczas wprowadzania przekształceń w zakresie systemu wynagrodzeń.

Oprogramowania dla HR – odkryj ich potencjał!

Działy HR ewoluują. W związku z tym niezbędne jest dopasowywanie wykorzystywanych narzędzi do aktualnego zapotrzebowania oraz zmieniających się warunków. Odpowiednie oprogramowania HR, przenosząc środowisko pracy do świata cyfrowego, wspierają organizacje w pełnym skupieniu się na strategicznych partnerach i głównych celach, a to pomaga konsekwentnie podążać w kierunku założonych celów.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że rozwiązania dla HR okażą się strzałem w dziesiątkę tylko wtedy, gdy zostaną prawidłowo dopasowane do rzeczywistego zapotrzebowania poszczególnych firm. Wybierając je, należy więc zweryfikować, czy konkretne narzędzie będzie zintegrowane z tymi, które są dotychczas stosowane, a także czy rzeczywiście zmodernizuje ono pracę i uprości obsługę kadry pracowniczej.
 

Tagi: rozwiązania dla hr rozwiązania hr
Wypełnij formularz już teraz!
Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą, by porozmawiać o Twoich potrzebach i zaproponować najnowocześniejsze i najciekawsze rozwiązania na rynku.