Benefity pracownicze stają się obecnie standardem, który mówi wiele dobrego na temat kultury organizacyjnej przedsiębiorstw, pozytywnie wpływa na wizerunek poszczególnych firm i korzystnie oddziałuje na zaangażowanie kadry pracowniczej. Rosnące zapotrzebowanie na takie atrakcyjne bonusy bezpośrednio prowadzi do tego, że rynek benefitów w Polsce cały czas się powiększa. Ta różnorodność dostępnych opcji sprawia, że niektóre dodatki do wynagrodzenia cieszą się większym uznaniem wśród pracowników, natomiast inne nie są dla nich aż tak zajmujące. Już teraz sprawdź, jakie benefity w pracy są obecnie najbardziej popularne.

Benefity pracownicze cieszące się największym uznaniem – poznaj je!

Dodatkowe świadczenia, wykorzystywane obecnie w polskich firmach, klasyfikuje się, bazując na różnych parametrach. Jako dobry przykład można wskazać ich charakter, w związku z czym niektóre benefity dla pracowników zyskały już miano podstawowej praktyki, z kolei inne wzbudzają zainteresowanie swoją oryginalnością. Niejednokrotnie podstawę takiej kategoryzacji stanowi również powszechność konkretnego narzędzia – jedne dodatki są mało znane, natomiast istnieją też takie, dla których typowa jest ogromna popularność. Jakie benefity dla pracowników należą do tej drugiej grupy?

Wśród najbardziej znanych nadprogramowych świadczeń najczęściej wymienia się te, które są inwestycją w ochronę zdrowia i życie pracowników – jest to chociażby prywatna opieka medyczna, czy też dofinansowanie rozrywek rekreacyjnych i sportowych, pozwalających zadbać o kondycję fizyczną. Oczywiście duże zainteresowanie wzbudzają nadal ubezpieczenia grupowe pracowników, będące dla nich swoistym buforem bezpieczeństwa. Już od lat niezwykle pożądane są również świąteczne prezenty, które w okresie Wielkanocy oraz Bożego Narodzenia stanowią dla wielu osób istotne wsparcie dla domowego budżetu.

Upominki o takim charakterze mogą przyjmować różną postać – utarło się, że nie jest to gotówka, tylko jakaś ciekawa dla niej alternatywa. Za interesującą opcję uznaje się karty i kupony (podarunkowe oraz premiowe), a także nowoczesne e-vouchery. Opiewają one na konkretną kwotę i należy wykorzystać je we wskazanym terminie. Typową dla nich cechą jest uniwersalność oraz elastyczność i swoboda, jaką dają – w zależności od wybranego narzędzia realizacja kart, bonów oraz e-voucherów jest możliwa we wskazanym miejscu albo w jednym z licznych punktów akceptujących. Na wachlarz najpopularniejszych gratyfikacji składają się również benefity pracownicze takie jak: okolicznościowe prezenty dla dzieci pracowników, umożliwiające rozwój zawodowy szkolenia i kursy językowe, czy dofinansowanie posiłków lub udziału w wydarzeniach kulturalnych.

Najlepsze benefity dla pracowników – podsumowanie

Utrzymująca się na wysokim poziomie motywacja poszczególnych pracowników jest kluczem do tego, aby cała organizacja konsekwentnie podążała w kierunku ściśle określonych celów, których osiąganie będzie równoznaczne z odniesieniem biznesowego sukcesu. Godnym polecenia sposobem na budowanie lojalności i wzmacnianie zaangażowania zespołu są odpowiednie benefity pracownicze. Tworząc spersonalizowaną strategię motywacyjną, należy jednak pamiętać, aby rozsądnie dobierać stosowane narzędzia. Warto zwracać uwagę na aktualne trendy i sięgać po najpopularniejsze rozwiązania, jednocześnie skupiając się na rzeczywistych potrzebach oraz oczekiwaniach swoich podwładnych. Takie zarządzanie firmową polityką benefitową to sprawdzona recepta na zwiększenie efektywności realizowanych w ramach niej działań.

Wypełnij formularz już teraz!
Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą, by porozmawiać o Twoich potrzebach i zaproponować najnowocześniejsze i najciekawsze rozwiązania na rynku.