Z roku na rok specjaliści do spraw zarządzania kadrami zwracają uwagę na rosnącą rolę motywacji w zarządzaniu personelem. Zmotywowany pracownik wykazuje większy zapał i chęć do podejmowania nowych, często dużo trudniejszych wyzwań, niż w przeszłości. Rzadziej też myśli o zmianie pracy, łatwiej wchodzi w interakcje z zespołem, budując trwałą więź. Również pracodawcy, dostrzegając pozytywną rolę motywacji w budowaniu silnej marki, chętniej inwestują w ten obszar zarządzania zespołem. Coraz częściej szukają niestandardowych narzędzi, które odróżnią ich od konkurencji i zaproponują pracownikom inne, ciekawsze i lepiej odpowiadające na ich potrzeby aktywności. 

Uniwersalna motywacja

Wielu pracodawców głowi się nad tym, jak skutecznie i efektywnie motywować swój zespół pracowniczy. Skoro już pracodawca decyduje się na przeznaczenie określonej sumy pieniędzy na narzędzia motywacyjne, chce by były one dobrze wykorzystane i przynosiły realny zysk w postaci uśmiechniętego, zadowolonego, bardziej zaangażowanego w swoje obowiązki pracownika. Jak zatem wybrać odpowiednie narzędzia i po czym poznać, że dokonaliśmy słusznego wyboru? Dobry program motywacyjny – jak przekonują specjaliści z branży HR – to taki, który celnie trafia w potrzeby i zainteresowania pracowników. Na rynku istnieje wiele różnorodnych rozwiązań, takich jak karty sportowe, bony do spa czy karnety obejmujące wstępy bądź zniżki do placówek kulturalnych. By jednak narzędzia te miały szansę zadziałać, musimy mieć pewność, że są tym, czego akurat nasi pracownicy potrzebują. Karta sportowa dla biegacza to świetna sprawa, ale karnet na siłownię dla naszej księgowej – pani Zosi, która od lat zmaga się z nadwagą może być odebrany po prostu jako przytyk. Co w takiej sytuacji? Jeśli niezbyt dobrze znamy swój zespół i nie mamy możliwości w krótkim czasie przeprowadzić dogłębnej analizy jego potrzeb, postawmy na uniwersalne narzędzia, które sprawią radość każdemu pracownikowi bez wyjątku. Doskonałym przykładem takiego narzędzia jest Karta Lunch Pass Sodexo lub Kupony Żywieniowe. 

Przez żołądek do serca

Dlaczego dofinansowanie do posiłków naszych pracowników to dobry pomysł? Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wskazuje, że dobra, zbilansowana dieta pracownika może zwiększyć jego wydajność w pracy nawet o 20%! Dofinansowanie do posiłków to zatem strzał w dziesiątkę. Kto z nas bowiem nie lubi dobrze zjeść? Przerwa na lunch w czasie pracy pozwala oderwać się na chwilę od żmudnych obowiązków i zregenerować siły. W czasie posiłków zawiązują się więzi w zespole, a to przekłada się na lepszą komunikację w czasie pracy nad wspólnymi projektami. Dodatkowo, dzięki  Karcie Lunch Pass czy Kuponom Żywieniowym Sodexo, każdy pracownik zyskuje swobodę wyboru i może sam zdecydować, jaki posiłek dzisiaj wybierze. Fani włoskiej, chińskiej czy swojskiej, polskiej kuchni – każdy znajdzie coś smakowitego dla siebie w ofercie ponad 1000 restauracji współpracujących z Programem Sodexo. Dzięki Karcie Lunch Pass pracownicy zyskują atrakcyjne zniżki – w sieci Partnerów Karty – aż do 55%. Sami wybierają miejsce, czas i formę posiłku. Aktualne promocje mogą łatwo wyszukać poprzez stronę internetową DlaCiebie.sodexo.pl. Dodatkową zaletą jest możliwość samodzielnego doładowania karty. W ten sposób pracownicy, w każdym momencie, bez ograniczeń korzystać z atrakcyjnych zniżek. 

Jeśli zatem szukasz odpowiedniego programu motywacyjnego dla swojego zespołu i nie wiesz, na co się zdecydować – pomyśl o uniwersalnych narzędziach, jakie przygotowali dla Ciebie eksperci Sodexo. Dzięki propozycjom odpowiadającym na realne potrzeby i wymagania Twoich pracowników zyskasz pewność, że Twoje pieniądze w każdej chwili pracują na sukces Twojej marki, budując silny i zmotywowany do pracy zespół. 

Wypełnij formularz już teraz!
Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą, by porozmawiać o Twoich potrzebach i zaproponować najnowocześniejsze i najciekawsze rozwiązania na rynku.