Praca stanowi integralną część życia każdego człowieka. Dla wielu osób praca zawodowa ma duże znacznie nie tylko ze względu na finansowe aspekty z nią związane. Zdecydowana większość osób traktuje ją jako sposób na realizację samego siebie, swoich aspiracji i najskuteczniejszą metodę samorozwoju. Choć zajmuje ona ważne miejsce w hierarchii, nie można pomijać znaczenia utrzymania równowagi pomiędzy nią, a życiem prywatnym.

Zachowanie dobrego samopoczucia nie tylko wpływa na zadowolenie odczuwane przez pracownika, ale także na efektywność jego pracy. Z tego właśnie powodu dbanie o nie powinno być jednym z najważniejszych zadań każdego przedsiębiorcy, który chce poprawić jakość funkcjonowania swojej firmy. Pora więc poszukać odpowiedzi na pytanie o to, jak motywować pracowników i jak zagwarantować im dobre samopoczucie?

MOTYWOWANIE PRACOWNIKÓW SPOSOBEM NA ICH DOBRE SAMOPOCZUCIE

O roli motywacji pracowników w poprawianiu osiąganych przez firmę wyników mówi się naprawdę wiele. Niestety niektórzy z przedsiębiorców pomijają przy tym znaczenie odczuwanego przez pracowników dobrego samopoczucia nie tylko w samym miejscu pracy, ale także poza nią, na płaszczyźnie prywatnej. Tymczasem te dwa pojęcia są dla dobrego funkcjonowania przedsiębiorstwa tak samo ważne. I właśnie dlatego warto szukać metod, które pozwoliłby połączyć owe dwa istotne czynniki w jedną spójną całość, za sprawą której byłoby możliwe realne zwiększenie efektywności pracy zatrudnianych w firmie osób.

Doskonałym przykładem takich metod są benefity pracownicze dotyczące różnych dziedzin życia codziennego. Rola różnego typu świadczeń pozapłacowych w budowaniu dobrej pozycji firmy jest naprawdę ogromna. Oprócz funkcji motywacyjnej jaką pełnią, są także skutecznym sposobem na wzmocnienie równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym pracowników. To z kolei przekłada się na odczuwane przez nich dobre samopoczucie sprzyjające osiąganiu lepszych wyników na polu zawodowym.

Wyjątkowo ciekawe świadczenia pozapłacowe, dotyczące dofinansowania posiłków oraz umożliwiania uczestnictwa w wydarzeniach sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych, przygotowało Sodexo. Karty Lunch Pass i Karty Flexi Pass pozostawiają pracownikom swobodę wyboru rodzaju świadczenia w ramach przyznanych środków. Są one przykładem wyjątkowo nowoczesnych narzędzi motywacji, które wpływają na dobre samopoczucie odczuwane zarówno w miejscu pracy jak i poza nią.

NAGRODA NA DOBRY HUMOR

Motywatory w pracy mogą przybierać różne formy. Ważne jednak, by były one odpowiedzią na realne potrzeby pracownika. Nagroda dla pracownika, który osiąga dobre wyniki, również powinna podlegać tej zasadzie. Jej wybór nie jest łatwy, biorąc pod uwagę różnorodność zatrudnionych osób i ich oczekiwań. Dlatego warto korzystać z uniwersalnych narzędzi nagradzania, takich jak na przykład Kupony i Karty Podarunkowe.

Są to wyjątkowo elastyczne narzędzia, które pozwalają nagrodzonemu pracownikowi na samodzielne wybranie podarunku najlepiej odzwierciedlającego jego potrzeby. Za sprawą szerokiej sieci punktów akceptacji Kart i Kuponów oraz wielu rabatów i korzystnych promocji, wybór nagrody jest dla obdarowanego jeszcze bardziej atrakcyjny.

Znaczenie nagrody wręczanej za osiągane przez pracownika efekty w zakresie motywacji jest ogromne. To nie tylko dowód uznania dla jego wyników, ale też najlepsza zachęta do dalszego angażowania się w wykonywane obowiązki. Wręczana nagroda wpływa na odczuwane przez pracownika zadowolenie z pracy. Poza tym pozwala umocnić i pogłębić relacje z pracodawcą, co z kolei pomaga budować lojalność pracownika względem firmy. Dzięki nagradzaniu najlepszych pracowników, każdy przedsiębiorca stwarza sobie szansę na sukces i powodzenie własnej działalności. Śmiało można powiedzieć, że świadczenia pozapłacowe, to sprawdzona recepta na sukces w biznesie.

Wypełnij formularz już teraz!
Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą, by porozmawiać o Twoich potrzebach i zaproponować najnowocześniejsze i najciekawsze rozwiązania na rynku.