Wielopokoleniowość i różnorodność zespołów to jedno z największych wyzwań, jakie stawia przed pracodawcami rewolucja na rynku zarządzania kapitałem ludzkim, której jesteśmy świadkami. Rynek pracownika determinuje nie tylko zmianę sposobu myślenia. Przede wszystkim wpływa na dobór działania ukierunkowanego na realizację różnorodnych postaw, celów, ambicji, motywatorów i oczekiwań pracowników. Wszystkie te wnioski można wysnuć z badania „CZTERY OSOBOWOŚCI – JEDEN RYNEK PRACY”.

Typy pracowników. Co o nich wiemy?

Prezentowane w Raporcie 4 typy osobowości, w dużym uproszczeniu pokazują, jak bardzo jesteśmy do siebie podobni, a zarazem różni i jak te różnice wpływają na nasze podejście do pracy, wykonywanie obowiązków i rozwój zawodowy.

Czym różnią się od siebie: Zwinny Zawodowiec, Praktyczny Inicjator, Bezpieczny Tradycjonalista, Zdystansowany Zawodowiec? Jakie potrzeby i oczekiwania charakteryzują przedstawicieli konkretnych branż? – na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w Raporcie „CZTERY OSOBOWOŚCI – JEDEN RYNEK PRACY”. 

Z raportu dowiesz się, jak zarządzać konkretnymi typami osobowości, jak motywować różnych pracowników, jakie są ich oczekiwania i zdolności. Dzięki informacjom zawartym w raporcie uda Ci się zrozumieć, na czym polega rewolucja na rynku pracy i jak cztery typy osobowości zawodowej przekładają się na codziennie zawodowe aktywności.

Różne typy pracowników to różne style zarządzania, ale też różne potrzeby i oczekiwania względem samego pracodawcy. W raporcie analizujemy, jak typ osobowości pracownika wpływa na jego podejście do obowiązków. Dowiesz się dzięki temu, jak motywować swoich podwładnych i tworzyć dla nich przyjazne, komfortowe środowisko.

Cztery typy osobowości w pracy

Badania pokazują, że aż 55% polskich pracowników to Zwinni Profesjonaliści. Najczęściej znajdziesz ich w sprzedaży, wśród wyższej kadry zarządzającej, prawników i HR-owców. Kolejne najczęstsze typy osobowości zawodowej w Polsce to: Praktyczny Inicjator (26%), Bezpieczny Tradycjonalista (10%) i Zdystansowany Zawodowiec (10%).

Raport przygotowany przez firmy Antal i Sodexo pozwoli Ci stać się lepszym pracodawcą i zaoferować dopasowane do potrzeb swoich pracowników benefity i dodatki – na dzisiejszym rynku pracy to niezwykle istotne. Indywidualne podejście pozwala budować bezpieczne, pewne i atrakcyjne środowisko, które pozwoli zatrzymać przy sobie ekspertów i przyciągnąć najlepszych w branży specjalistów.

Przy określaniu typów pracowników brano pod uwagę zarówno wymiar kulturowy, jak i funkcjonalny. Analizowaliśmy:

  • Atmosferę pracy
  •  Styl wykonywania zadań
  • Kulturę organizacyjną
  • Podejście do work-life balance
  • Warunki ekonomiczne
  •  Sposoby rozliczeń pracowników z zadań
  • Systemy wynagradzania
  • Warunki biurowe
  • Bezpieczeństwo pracy
  • Formę umowy

Zapraszamy do lektury raportu, który wskazuje nie tylko na trendy, ale również podpowiada konkretne rozwiązania pozwalające budować pozytywne doświadczenia pracowników – wpływające nie tylko na wizerunek pracodawcy, ale również na jego realne wyniki. Dowiedz się, jak sprawnie zarządzać zespołem, motywować pracowników i osiągnąć coraz lepsze wyniki!

Wypełnij formularz już teraz!
Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą, by porozmawiać o Twoich potrzebach i zaproponować najnowocześniejsze i najciekawsze rozwiązania na rynku.