Zadowolony pracownik to wydajny pracownik. Jak więc sprawić, by pracownicy byli entuzjastycznie nastawieni do wypełniania swoich codziennych zadań? Ważna jest odpowiednia motywacja – nie tylko płacowa, ale także pozapłacowa. Na szczęście wybór benefitów pozapłacowych jest obecnie dość obszerny.

Karta podarunkowa

To rozwiązanie daje pracownikom dostęp do promocji i atrakcyjnych ofert specjalnych przygotowanych z myślą o nich. Aplikacja mobilna Sodexo Dla Ciebie pozwala sprawdzać saldo i historię operacji w każdej chwili. W okresie przedświątecznym Sodexo oferuje ponadto limitowaną edycję karty podarunkowej z Pajacykiem. Taka karta to nie tylko prezent dla pracownika, ale również wsparcie dla potrzebujących dzieci w ramach akcji Stop Hunger oraz programu Pajacyk. Jest to znacznie bardziej elegancki i milszy od koperty z gotówka prezent, jednak co ważniejsze – znacznie bardziej higieniczny. Karta przedpłaconą Sodexo można zapłacić zbliżeniowo oraz bezstykowo dzięki usłudze Google Pay, nie dotykając terminala czy banknotów, które przeszły przez setki rąk.

Kliknij, żeby dowiedzieć się więcej o karcie podarunkowej.

Kupony podarunkowe

To uniwersalny i sprawdzony prezent, który trafi w potrzeby każdego. W dodatku nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania ze strony pracodawcy. Z kuponem podarunkowym pracownicy otrzymują dostęp do wielu ofert specjalnych i atrakcyjnych zniżek aż do 55%!

Kliknij, żeby dowiedzieć się więcej o kuponie podarunkowym.

Karta Lunch Pass

To wygodne przedpłacone dofinansowanie posiłków dla wszystkich pracowników. Karta daje swobodę wyboru miejsca, pory, a także rodzaju posiłku. W dodatku według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) właściwe odżywianie może zwiększyć wydajność pracowników aż o 20%.

Kliknij, żeby dowiedzieć się więcej o karcie Lunch Pass.

Karta Flexi Pass

Gwarantuje pracownikom stały dostęp do atrakcyjnych zajęć sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych. Niewykorzystane środki przechodzą na kolejne miesiące, co pozwala na dużą swobodę użytkowania.

Kliknij, żeby dowiedzieć się więcej o karcie Flexi Pass.

Sodexo Select

To intuicyjna platforma online, dzięki której pracownicy sami ułożą swoje pakiety motywacyjne. Będą mogli dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb, a jako pracodawca zyskasz możliwość stałego obserwowania wskaźników zaangażowania i retencji. Będziesz na bieżąco z potrzebami swoich pracowników i będziesz wiedział, jak na nie odpowiadać.

Kliknij, żeby dowiedzieć się więcej o Sodexo Select.

Po co to wszystko?

Organizacja Corporate Leadership Council podała w swoim raporcie, że w firmach o wysokim poziomie zaangażowania pracowników zyski rosły aż trzy razy szybciej niż w innych przedsiębiorstwach. Również globalne badania przeprowadzone przez Towers Perrin-ISR wykazały, że w firmach o wysokim poziomie zaangażowania pracowników zysk z działalności operacyjnej wzrósł o 19,2% w ciągu 12 miesięcy. Firmy te wykazały też o 13,7% większe tempo wzrostu zysku netto.

Jak widać, warto dbać o właściwą motywację i zaangażowanie swoich pracowników, by zwiększyć zyski. A najlepiej robić to za pomocą programów motywacyjnych Sodexo.

Tagi: motywacja pozapłacowa
Wypełnij formularz już teraz!
Zainteresowała Cię nasza oferta? Wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą, by porozmawiać o Twoich potrzebach i zaproponować najnowocześniejsze i najciekawsze rozwiązania na rynku.