Pracodawca

Image
Dobry lider_ zarządza, motywuje i… dba. Jak doceniać swoich pracowników_

Pracodawca

Pracownicy chcą być doceniani, a liderzy coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że ich zespoły tego potrzebują. Dlaczego w takim razie menedżerowie nadal borykają się z takimi problemami, jak brak motywacji czy małe zaangażowanie pracowników? Problemem może być brak narzędzi i sposobów – bo co to właściwie znaczy „dbać o zespół”?

Image
Self-care lidera – praktyczne narzędzia do wdrożenia już dziś!

Pracodawca

Dobry lider to ten, który przewodzi innym, ale także dba o swój zespół – jest uważny na potrzeby jego członków, szybko zauważa, gdy dzieje się coś niepokojącego. To ważna, ale obciążająca praca. Lider, który chce dbać o innych, powinien w pierwszej kolejności zadbać o siebie: swoje zasoby energii, rozwój osobisty i szeroko pojęty dobrostan. To umiejętność, której warto się uczyć nie tylko z myślą o sobie, ale także o swoim zespole!

Image
Gdy lider jest bliski wypalenia… Jak zapobiegać, by nie trzeba było leczyć

Pracodawca

Aż 75% liderów kierujących mniejszymi zespołami deklaruje, że odczuwa wypalenie zawodowe, wynika z badania IRCenter „Potrzeby liderów 2024”. To nie jest stan, który musimy przyjmować jako oczywisty – bo choć zarządzanie zespołem nieuchronnie wiąże się ze stresem, to nie musi prowadzić do tak poważnych skutków. Jak może zadbać o siebie lider i co może zrobić sama organizacja, by nie doszło do wypalenia?

Image
Jak wdrożyć benefity żywieniowe w Twojej firmie

Pracodawca

Jak ugryźć kwestię dofinansowania posiłków, tak aby proces onboardingu świadczenia okazał się lekkostrawny, a zatrudniony syty i pracodawca cały? Zapraszamy do lektury naszego przewodnika zawierającego praktyczne porady, dzięki którym operacja „Benefit żywieniowy” zakończy się sukcesem.

Image
Motywacja pracownicza - Sprawdź 10 najlepszych technik

Pracodawca

Ludzie są najbardziej wartościowym zasobem każdej organizacji – zarówno małej rodzinnej firmy, jak i dużej międzynarodowej korporacji. Dlatego tak ważne dla funkcjonowania przedsiębiorstwa jest realizowanie adekwatnego do zapotrzebowania systemu motywowania, stanowiącego wyraz sprawnego oraz rozsądnego zarządzania.
Jego główną właściwością musi być umiejętne łączenie indywidualnych potrzeb jednostek z misją firmy, a więc wzajemna zbieżność interesów. Celem takiego systemu staje się zachęcanie do podejmowania aktywności uznawanych za korzystne, przy jednoczesnym nakłanianiu do unikania zachowań, które z punktu widzenia całego zespołu są niewłaściwe. To odnalezienie metod pokazujących, jak motywować pracowników do efektywnej pracy. System motywacji pracowniczej musi być starannie zaplanowany, konsekwentny i długotrwały. Powinna cechować go proporcjonalność w przyznawaniu świadczeń; konieczne jest znalezienie „złotego środka” – zarówno wyolbrzymianie zasług, jak również ich niedocenianie nie stanowi dobrej drogi.

Image
Narzędzia motywacji - jak skutecznie motywować pracowników?

Pracodawca

Bez odpowiednio zmotywowanych pracowników Twoja firma nie ma szans na sukces! Jeśli osoby, które zatrudniasz, przychodzą do pracy z entuzjazmem, wykonują swoje obowiązki z zapałem i czują się odpowiednio zmotywowane, od sukcesu dzieli Cię naprawdę niewiele. Jak więc osiągnąć taki efekt? Zacznijmy od podstaw. 

Image
Blog XYZ

Pracodawca

Aż 70% pracowników wymienia benefity jako czynnik wpływający na zaangażowanie w pracę – wynika z badania „Potrzeby pracowników 2023”. Trudna sytuacja rynkowa dodała nową zmienną do oczekiwań i preferencji w zakresie świadczeń pozapłacowych, które stanowią nie tylko dodatek do pensji, ale mogą stać się formą rekompensaty w sytuacji, gdy pracodawca nie jest w stanie udzielić podwyżki. I wbrew powszechnemu przekonaniu o pokoleniowych różnicach przedstawiciele różnych generacji są zgodni w odpowiedzi, który benefit jest najbardziej pożądany.

Image
Twój talerz - klucz do efektywności.

Pracodawca

Co łączy wskaźniki KPI i dietę? Z pozoru niewiele, jednak badania dowodzą istnienia silnej korelacji między nawykami żywieniowymi i wydajnością – według danych WHO regularne i zbilansowane posiłki podnoszą produktywność o 20%, natomiast uczeni z organizacji Health Enhancement Research Organization (HERO) dowodzą, że o 25%*. W skali tygodnia to jakby jeden dodatkowy dzień roboczy!

Image
ebook 2 blog

Pracodawca

Oczekiwania pracowników wobec pracodawcy oraz oferowanych benefitów ewoluują wraz z przemianami społecznymi i gospodarczymi. Różnice pokoleniowe odgrywają kluczową rolę w definiowaniu tych oczekiwań, a te z kolei wpływają na sposób funkcjonowania firm. Warto zastanowić się nad tym, jakie są główne tendencje i jakie wyzwania stoją przed pracodawcami w związku z różnicami pokoleniowymi.

Image
jak zarządzać projektami hr

Pracodawca

W dzisiejszym dynamicznym i konkurencyjnym środowisku biznesowym, skuteczne zarządzanie projektami oraz priorytetyzacja zadań staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno mniejszych, jak i większych organizacji. Tryb pracy projektowej jest widoczny w różnych komórkach organizacyjnych współczesnych przedsiębiorstw i stanowi swego rodzaju fundament. Takie podejście widać chociażby w funkcjonowaniu działów human resources.
Czym są projekty HR i czym różnią się od swoich klasycznych odpowiedników? Jak powinna wyglądać prawidłowa realizacja takiego projektu? Czym wyróżnia się project management w zakresie human resources? Już teraz dowiedz się, jakie kroki warto podejmować, aby odnieść sukces w zarządzaniu projektami HR. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat!

Image
pomysły na integracje pracowników

Pracodawca

Team building to niezwykle ważny aspekt zarządzania zasobami ludzkimi we współczesnych organizacjach. W końcu samo zatrudnienie określonej liczby pracowników nie gwarantuje automatycznego powstania zgranej drużyny, której członkowie rozumieją się bez słów i mogą zawsze na sobie polegać. Integracja pracowników wymaga inwestycji ze strony zarządzających. Wielopoziomowe doskonalenie umiejętności pracy w grupie może odbywać się poprzez różnego rodzaju aktywności, ćwiczenia i wyzwania, które zachęcają uczestników do interakcji oraz angażowania się we wspólne działania, realizowane także poza środowiskiem pracy.
Twoim celem jest integracja zespołu, jednak nie wiesz, jak go osiągnąć? Zdajesz sobie sprawę z tego, że podstawowym składnikiem przepisu na sukces jest aktywne działanie? Masz świadomość, że niezależnie od branży, czy wielkości firmy, dążenie do wytworzenia atmosfery zaufania, współpracy i wzajemnego wsparcia to klucz do sukcesu każdego przedsiębiorstwa? Oczekiwany efekt można uzyskać, korzystając zarówno tych tradycyjnych, jak i nieco bardziej innowacyjnych metod. Jak w praktyce może wyglądać angażująca integracja pracowników, której specyfika będzie odpowiadała na ich unikalne potrzeby oraz okaże się zgodna z obowiązującą kulturą organizacyjną? Poznaj nasze propozycje, dzięki którym osiągniesz ze swoim zespołem ponadprzeciętne wyniki!

Image
motywacja pozafinansowa co zamiast pieniędzy

Pracodawca

Skuteczne zarządzanie zasobami ludzkimi, uwzględniające wdrożenie strategii motywowania, to kluczowy element sukcesu każdej organizacji. Jednak zdarza się, że pracodawcy, przyzwyczajeni do stosowania standardowych rozwiązań, skupiają się wyłącznie na oferowaniu podwyżki, czy premii, ignorując potencjał drzemiący w narzędziach motywacji pozafinansowej. A praktyka pokazuje, że to właśnie środki niematerialne są dużo bardziej atrakcyjne zarówno z perspektywy kandydatów, jak i stałych pracowników.
Czym jest motywacja pozafinansowa? Co, zamiast pieniędzy może pozytywnie wpłynąć na zaangażowanie pracowników? Przekonaj się! Zrozumienie i odpowiednie wykorzystanie narzędzi motywacji pozafinansowej daje szansę organizacji na przekształcenie się w miejsce, pozwalającej na realizację pasji pracowników, osiąganie wytyczonych celów zawodowych oraz nieustanne dążenie do rozwoju kariery.

Image
premia dla pracowników

Pracodawca

Jak skutecznie nagradzać, wyróżniać, motywować oraz doceniać członków zespołu? Obecnie na rynku istnieje wiele metod. Rosnącą popularnością cieszą się benefity niematerialne (np. elastyczny czas pracy, czy udział w programach rozwoju zawodowego), jednak pracodawcy wciąż chętnie sięgają do tych bardziej tradycyjnych rozwiązań, takich jak premie dla pracowników.

Image
ankieta satysfakcji i zadowolenia

Pracodawca

Satysfakcja pracowników stanowi subiektywną ocenę ogólnego zadowolenia z pracy i poczucia spełnienia wynikającego z wykonywania powierzonych im zadań służbowych, warunków zatrudnienia panujących w firmie, czy innych aspektów funkcjonowania w konkretnym miejscu pracy. Tym mianem określa się również stan emocjonalny pracowników będący rezultatem reprezentowanego przez nich podejścia do pracy oraz stopień, w jakim dany człowiek lubi to, czym się zawodowo zajmuje. Troska o jak najwyższy poziom satysfakcji pracowników to fundamentalny element zarządzania zasobami ludzkimi przez działy HR w mniejszych, jak i większych przedsiębiorstwach, stanowiący jeden z kluczowych czynników sukcesu, korzystnie oddziałujących na wydajność zespołów oraz rotację pracowników.
Skąd pracodawcy mają czerpać wiedzę na temat nastawienia pracowników do realizacji obowiązków typowych dla zajmowanego przez nich stanowiska? Jednym z najpopularniejszych sposobów badania satysfakcji i poziomu zadowolenia pracowników w firmie są ankiety. Jednakże, aby zastosowanie tego narzędzia przyniosło oczekiwane rezultaty, kwestionariusz musi być dobrze przygotowany, zawierać odpowiednie pytania dotyczące środowiska pracy oraz zostać przekazany zatrudnionym do wypełnienia we właściwym momencie. Pojawia się jednak pytanie – czy opłaca się skorzystać z gotowych wzorów ankiet, czy lepszym wyjściem jest jedynie zainspirowanie się nimi i dopasowanie ich ostatecznej formy do potrzeb organizacji?
Zapoznaj się ze wskazówkami, których zastosowanie w praktyce pomoże Ci opracować idealną ankietę oraz pozwoli przeprowadzić skuteczne badanie satysfakcji pracowników, dostarczające pakiet wartościowych informacji do analizy. Już teraz przekonaj się, jak ważne jest trzymanie ręki na pulsie i stałe monitorowanie poziomu zadowolenia członków zespołu. Odkryj możliwości, jakie daje prawidłowo skonstruowany kwestionariusz!

Image
świadczenia pracownicze czym są i jak je ująć

Pracodawca

Świadczenia pracownicze stanowią narzędzie, które jest z powodzeniem wykorzystywane w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi w mniejszych, jak i większych organizacjach działających w różnych branżach. W pewnych przypadkach ich przyznawanie jest obligatoryjne, a więc niezależne od dobrej woli pracodawcy, ponieważ wynika z obowiązujących przepisów prawa. Jednak coraz częściej firmy decydują się dodatkowo inwestować w benefity dla pracowników, których rodzaj powinien być indywidualnie dopasowany do potrzeb przedstawicieli grupy docelowej, względem jakiej są one kierowane.
Co konkretnie uznaje się za świadczenia pracownicze? Które z nich cieszą się największą popularnością wśród zatrudnionych? Jak należy ujmować świadczenia pracownicze w księgach rachunkowych przedsiębiorstwa? Podpowiadamy!